Finy Petra mesegyűjteménye különleges a hazai gyerekirodalomban: Magyarország hat földrajzi tájegységének és fontosabb vizeinek meséit gyűjti egybe, miközben mindegyik szöveg a szerző saját meséje. A hagyományosan ismert állatmesék, legendamesék és tündérmesék motívumait a szerző sajátosan lírai és újszerű elemekkel gazdagítja, amelyek eredményeképpen egy izgalmas, titkokkal teli, s mint ilyen, felfedezésre csábító mesevilág teremtődik a hangoskönyvet hallgatva.
Hallgasson bele!
Tartalom
1. korong
DUNÁNTÚLI-KÖZÉPHEGYSÉG 1. A levendulagyermekek (levendula) 2. A tűzlepke (aranyos tűzlepke) 3. A zöld fiú (zöld levelibéka) 4. A szerelemfa (molyhos tölgy)
DUNÁNTÚLI-DOMBSÁG 5. A nündérek (vékony káka és közönséges nünüke) 6. A boszorkány karikái (mezei szegfűgomba) 7. Az árva lány haja (árvalányhaj)
ÉSZAKI-KÖZÉPHEGYSÉG 8. A hiúzfiú (hiúz) 9. A csillagszalamandra (pettyes szalamandra) 10. A fehér vihar (lipicai ló) Alföld 11. A fehér karú lány (fehérszárnyú szerkő) 12. A marhahadsereg (szürke marha) 13. A bűvös kabátkák (puli) 14. A darvak tánca (daru)
2. korong
KISALFÖLD 1. A sárkány lila lehelete (odvas keltike vagy hüvelykes földfüstje) 2. A hóhercegnő és a kislány (hermelin) 3. A katángtenger (mezei katáng) Nyugati Peremvidék 4. A mohabunda (seprűmoha) 5. A világ legkisebb hőse (havasi cincér) 6. Az éjharangok (fekete tárnics) 7. A fába szorult törpe (szakállzuzmó)
VIZES ÉLŐHELYEK FERTŐ TÓ 8. Az azúr úr (sávos szitakötő) 9. A vízi kutya (vidra) 10. A jégből faragott madár (jégmadár) Velencei - Tó 11. A kék nyakú asszony (kékbegy) 12. A lány, aki tudott a vízen járni (molnárpoloska) 13. A tüskés ágyúgolyó (sün)
KIS-BALATON 14. A kárókatonák (kárókatona vagy kormorán)
TISZA 15. A virágba borult folyó (kérész) 16. A vízi leány növényei (sövényszulák)
DUNA 17. A fehér huszár (nagy kócsag) 18. A hódok segítsége (hód)